LIFESTYLE Muzyka

Niepowtarzalne popołudnie w Time for Chopin

Data publikacji: 2019-10-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Niepowtarzalne popołudnie w Time for Chopin
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

Na miłośników niecodziennych spotkań z kulturą czeka wyjątkowe bezpłatne zaproszenie.

Niepowtarzalne popołudnie w Time for Chopin LIFESTYLE, Muzyka - Na miłośników niecodziennych spotkań z kulturą czeka wyjątkowe bezpłatne zaproszenie.

Time for Chopin zaprasza miłośników kultury i Fryderyka Chopina na muzyczno-literackie popołudnie, które odbędzie się w sobotę, 12 października o godz. 16:30 w Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie. Doskonałą oprawę instrumentalną okazjonalnego koncertu zapewni Joanna Różewska, wybitna pianistka, laureatka kilkunastu prestiżowych konkursów muzycznych, która koncertowała na całym świecie – solo oraz z orkiestrami, występując dla najważniejszych osób w państwach. Eleganckie wnętrza wypełnią dźwięki utworów stylu brillant – nurtu obecnego w muzyce romantycznej pierwszej połowy XIX wieku. Zawarte w programie kompozycje powstały w Warszawie nim artysta ruszył w świat, a Wielki Polonez Es-dur op. 22 skomponowany został już w stolicy Francji.

O warstwę słowną spotkania zadba Piotr Witt, historyk i autor książki „Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie”, która została określona jako „odkrycie ważne dla chopinologii”. Pisarz zaciekawi zgromadzonych gości anegdotami z początków kariery kompozytora. Co więcej, odsłoni skrywane w archiwach prawdy historyczne oraz rzuci nowe światło na czas, w którym nieznany nikomu Fryderyk zdobywał ówczesny Paryż.

Warto wybrać się w tę podróż, posłuchać, porozmawiać oraz poprosić o autograf. Tym bardziej, że wstęp na wydarzenie jest wolny.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Niepowtarzalne popołudnie w Time for Chopin LIFESTYLE, Muzyka - Na miłośników niecodziennych spotkań z kulturą czeka wyjątkowe bezpłatne zaproszenie.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Similar Posts