LIFESTYLE Muzyka

Nocny Kochanek pierwszą gwiazdą „Piątków z Nową Muzyką” w 2019 roku

Data publikacji: 2019-01-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nocny Kochanek pierwszą gwiazdą „Piątków z Nową Muzyką” w 2019 roku
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

8 stycznia w warszawskim Studio U22 grupa pojawiła się w pełnym składzie i zaprezentowała swój najnowszy album „Randka w Ciemność”, którego oficjalną premierę zaplanowano na 11 stycznia.

Nocny Kochanek pierwszą gwiazdą „Piątków z Nową Muzyką” w 2019 roku LIFESTYLE, Muzyka - 8 stycznia w warszawskim Studio U22 grupa pojawiła się w pełnym składzie i zaprezentowała swój najnowszy album „Randka w Ciemność”, którego oficjalną premierę zaplanowano na 11 stycznia.

Gwiazdą pierwszej odsłony „Piątków z Nową Muzyką” w 2019 roku był heavymetalowy zespół Nocny Kochanek. 8 stycznia w warszawskim Studio U22 grupa pojawiła się w pełnym składzie i zaprezentowała swój najnowszy album „Randka w Ciemność”, którego oficjalną premierę zaplanowano na 11 stycznia. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio-Video, a poprowadził je Łukasz Wewiór.

„Randka w Ciemność” jest trzecim albumem studyjnym w dorobku Nocnego Kochanka. Tematem przewodnim najnowszego wydawnictwa zespołu są relacje damsko-męskie. Teksty pełne są specyficznego dla grupy humoru i opierają się na pastiszu, grach słownych i abstrakcji. Muzycznie, album inspirowany jest ikonami gatunku: Iron Maiden, Metallica, Blind Guardian czy Manowar.

„Płyta pierwotnie miała się nazywać „Randka w Ciemno”, czyli tak, jak jeden z singli promujących wydawnictwo. W międzyczasie jednak spotkaliśmy się z Robertem Adlerem, czyli rysownikiem, który zajmuje się naszymi okładkami. To właśnie on zaproponował dodanie do tytułu liter „ść”, co świetnie sprawdziło się jako kolejna gra słowna” – powiedział Krzysztof Sokołowski, wokalista Nocnego Kochanka.

„Randka w Ciemność” trafi do sprzedaży 11 stycznia. Na płycie znajduje się 11 utworów. Jest ona promowana przez single „Czarna Czerń” oraz „Randka w Ciemno”. Wspomniane utwory wraz z teledyskami są dostępne tutaj.

Spotkanie z albumem „Randka w Ciemność” odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiony 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań „Piątki z nową muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Zdjęcie: Darek Kawka/ZPAV

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nocny Kochanek pierwszą gwiazdą „Piątków z Nową Muzyką” w 2019 roku LIFESTYLE, Muzyka - 8 stycznia w warszawskim Studio U22 grupa pojawiła się w pełnym składzie i zaprezentowała swój najnowszy album „Randka w Ciemność”, którego oficjalną premierę zaplanowano na 11 stycznia.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy