Informacje

Festiwal Teatrów Ulicznych przed Galerią Krakowską

Co oznacza kijowskie embargo na humor? Czym jest komizm słowny i sytuacyjny? Na czym polega tajemniczy taniec hebrajski? Jakie znaczenie ma zagadkowe słowo Flonflons? Odpowiedzi na te pytania poznają wszyscy ci, którzy wybiorą się w dniach 8 ? 10 lipca na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, na plac pod Galerię Krakowską. Na czas trwania Festiwalu, miejsce to stanie się wielką sceną teatralną.

W Krakowie rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, jeden z najstarszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej. Klienci Galerii Krakowskiej przez kilka dni będą mogli znaleźć się bardzo blisko sztuki teatralnej. Pod gołym niebem, na placu przed Galerią wystąpią w ramach Festiwalu zespoły z różnych stron świata, m.in.: z Ukrainy, Polski, Izraela czy Francji. Podczas festiwalu zaprezentowanych będzie kilkadziesiąt przedstawień i widowisk. Warto z tego skorzystać, gdyż wszystkie pokazy będą bezpłatne.

Pierwsze spektakle na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego rozpoczną się w najbliższy piątkowy wieczór ? 8 lipca, o godzinie 19.00. Wszyscy, którzy zjawią się wtedy przed Galerią będą mieli okazję podziwiać teatr klaunów prezentujący znakomite widowisko ? ?Kijowskie embargo na humor?.

Mamy nadzieję, że nasi klienci wykorzystają okazję i tłumnie przybędą na plac przed Galerią, żeby uczestniczyć w tym szczególnym wydarzeniu. Teatry uliczne opanują Kraków na 4 dni i cieszę się, że również Galeria Krakowska mogła się do tego przyczynić – mówi Ryszard Wysokiński, Dyrektor Galerii Krakowskiej.

Sobotnie spektakle przed Galerią będą także obfitować w niezliczone formy teatralne, a także niezwykle widowiskowe pokazy sztuki kuglarskiej. Uliczni artyści będą czarować krakowian łącząc talent i pasję. W późnych godzinach wieczornych widzowie na placu przed galerią będą mieli okazję zobaczyć znakomite widowisko zainspirowane wydarzeniami z końca II Wojny Światowej, a także prezentacje różnych technik i stylów improwizacji.

W niedzielę francuscy artyści stworzą siedem poetyckich, szalonych i zabawnych przedstawień. Zaprezentują oni spektakl łączący sztukę lalkarską z teatrem maski, tańcem, popisami na szczudłach i pantomimą. Później na scenie pojawią się kolejni aktorzy z Francji, którzy zaprezentują ?Flonflonski Swinging Show?. Flonflons to styl, który odnosi się do muzyki, kojarzącej się z dźwiękami akordeonu i popularnymi festynami.Także wtedy dzięki zespołowi z Izraela – The Mystorin Theatre Group, krakowska publiczność będzie mogła zgłębić piękno starych tekstów hebrajskich, tworząc unikalną poezję teatru. Będzie to ostatni występ w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych przed Galerią Krakowską.

http://www.pressoffice.pl/kultura,t810978757?more=100630958

Similar Posts