Informacje

Sport i zdrowie w pracach konkursowych małych pacjentów

19 maja 2014 roku rozpoczęła się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci ze szkół i świetlic przyszpitalnych „Sport to zdrowie”, organizowanego przez firmę Magellan, specjalizującą się w finansowaniu sektora medycznego. Do konkursu zostali zaproszeni mali pacjenci z ponad 300 szpitali z całej Polski. Udział w konkursie to dla chorych dzieci możliwość zapomnienia

19 maja 2014 roku rozpoczęła się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci ze szkół i świetlic przyszpitalnych ?Sport to zdrowie?, organizowanego przez firmę Magellan, specjalizującą się w finansowaniu sektora medycznego. Do konkursu zostali zaproszeni mali pacjenci z ponad 300 szpitali z całej Polski. Udział w konkursie to dla chorych dzieci możliwość zapomnienia choć na chwilę o trwającym leczeniu, a także szansa na zdobycie nagród dla oddziałów dziecięcych.

- ?Podczas dotychczasowych, już sześciu edycji konkursu wiele razy mogliśmy przekonać się, jak ważne jest stworzenie małym pacjentom odpowiednich warunków do leczenia, ale i spędzania czasu pomiędzy kolejnymi zabiegami medycznymi. Zapraszając do wspólnej pracy nad konkursowymi pracami chcemy sprawić, aby czas spędzony w szpitalu był choć trochę przyjemniejszy? - mówi Paulina Szwed-Dobrzyńska, Kierownik Działu Marketingu Spółki Magellan. ? ?Tegoroczny konkurs łączy sport i zdrowie. Chcemy podkreślić, że sportowa aktywność od najmłodszych lat ma duże znaczenie dla rozwoju dziecka i korzystnie wpływa na jego zdrowie? ? dodaje.

Na szkoły i świetlice przyszpitalne, które przygotują najlepsze prace konkursowe, czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięski szpital otrzyma nagrodę o wartości 3.000 zł w postaci sprzętu ułatwiającego realizację zajęć dydaktycznych i organizację czasu dzieciom. W konkursie zostanie wręczona także ?Nagroda Publiczności? ? specjalne wyróżnienie przyznawane w wyniku głosowania internautów na fanpage konkursu na www.facebook.com/nazdrowieusmiech. Nagrodzeni zostaną również autorzy wszystkich wyróżnionych prac.

Prace konkursowe można nadsyłać do 6 czerwca 2014 roku.

Konkurs plastyczny ?Sport to zdrowie? realizowany jest w ramach programu ?Na Zdrowie ? Uśmiech?, prowadzonego przez Spółkę Magellan i mającego na celu niesienie radości dzieciom przebywającym w szpitalach oraz łagodzenie stresu związanego z procesem leczenia. Rysunki małych pacjentów z tegorocznej edycji konkursu ozdobią karty kalendarza na 2015 rok. Wybrane prace będzie można wylicytować na Aukcjach Charytatywnych podczas kolejnego Finału WOŚP.

Źródło Magellan S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy