LIFESTYLE Muzyka

„Mosty, rzeki, ludzie” – premiera nowej płyty Lipali już 22 listopada!

Data publikacji: 2019-11-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: „Mosty, rzeki, ludzie” – premiera nowej płyty Lipali już 22 listopada!
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

„Mosty, rzeki, ludzie” – premiera nowej płyty Lipali już 22 listopada!

„Mosty, rzeki, ludzie” - premiera nowej płyty Lipali już 22 listopada! LIFESTYLE, Muzyka - „Mosty, rzeki, ludzie” - premiera nowej płyty Lipali już 22 listopada!

Już jutro oficjalna premiera szóstego studyjnego albumu Lipali. „Mosty, rzeki, ludzie” to 10 różnorodnych utworów, które otwierają nowy, jeszcze bardziej dojrzały rozdział w historii zespołu.

Najnowszy krążek to jak wejście do nieznanego nocnego baru w porcie. Na początku czujesz zakłopotanie, niepewność. Po chwili dostajesz zastrzyk adrenaliny i pozbywasz się wszelkich obaw i zahamowań. Na końcu wylatujesz z hukiem tylnymi drzwiami, ale wiesz, że musisz tam wrócić – można przeczytać w opisie płyty.

Album „Mosty, rzeki, ludzie” niesie ze sobą największą zmianę stylistyczną w historii Lipali. Zespół zrezygnował prawie z siarczystych riffów, rozbudował warstwę klawiszy i basu, dzięki czemu na albumie odnaleźć można sporo harmonii i interesujących brzmień. Na płycie znajduje się 10 bardzo różnorodnych utworów – z jednej strony lekkich i przyjemnych, z drugiej – ciężkich i mocnych. Album jest pełen kontrastów jak dzisiejsze społeczeństwo. Tytułowe rzeki to odniesienie do światopoglądów, religii i potrzeb. Mosty natomiast są elementami łączącymi ludzi, których dzielą rzeki. „To eklektyczna płyta z jednym źródłem inspiracji, jaką jest nadzieja. Słodko – gorzkie historie o człowieku: o mnie, o tobie, o nich” – mówi lider zespołu, Tomasz Lipnicki.

Pierwszym singlem z najnowszego wydawnictwa był utwór „Kim jestem?”, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem fanów. Obecnie grupa Lipali jest w trasie koncertowej promującej nową płytę. Wystąpiła już w Tychach, Bielsku-Białej i Mogilnie. Na liście są jeszcze: Wojkowice (22.11), Poznań (23.11), Gdańsk (30.11 – sold out, 01.12), Białystok (06.12), Bydgoszcz (07.12), Kraków (14.12), Łódź (15.12) oraz Warszawa (16.12).

Patronami medialnymi albumu „Mosty, rzeki, ludzie” są: Interia, Antyradio, Men’s Health, Gitarzysta.

 

„Mosty, rzeki, ludzie” – premiera 22.11.2019r.

Teksty: Tomasz „Lipa” Lipnicki

Muzyka: Lipali
Produkcja muzyczna: Szymon Sieńko, Lipali

 

Lista utworów:

Będzie dobrze
Kim jestem?
Od brudu
PA
Trzy serca
Ocalimy nas
Stoimy na ramionach skał
Zapasy w błocie
Świat upada
Przed siebie, od siebie, za siebie

 

Zespół Lipali powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka „Lipy” Lipnickiego, rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. Obecnie, poza liderem, zespół tworzą także Łukasz „Luk” Jeleniewski, Roman Bereźnicki i Łukasz „Gajowy” Gajowniczek. Lipali 13 razy był nominowany do Fryderyka, dwukrotnie zdobywając statuetkę w kategorii wokalista roku.

Więcej o zespole:

Strona główna

https://www.facebook.com/Lipali

http://lipali.tv 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
„Mosty, rzeki, ludzie” - premiera nowej płyty Lipali już 22 listopada! LIFESTYLE, Muzyka - „Mosty, rzeki, ludzie” - premiera nowej płyty Lipali już 22 listopada!
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Similar Posts