Informacje

Siła serca – najbardziej oczekiwana premiera 2015 roku!

Czego oczekujesz od życia? Co jest Twoim celem? Jakie jest Twoje nastawienie wobec wartości takich jak zdrowie i relacje międzyludzkie? Jakie są Twoje ukryte talenty i możliwości? Czym są dla Ciebie pieniądze? Jeśli któreś z tych pytań wzbudziło Twoje zainteresowanie, koniecznie sięgnij po książkę Siła serca.

Siła serca podejmuje te i inne pytania odnoszące się zarówno do naszych codziennych wyborów, jak i rozwoju trwającego całe życie.

Książka pokazuje, w jaki sposób głos serca dokonuje spektakularnej zmiany w naszym myśleniu o pieniądzach, zdrowiu, związkach i innych aspektach naszego życia.

? Baptist de Pape

W książce Siła serca. Odkrywanie prawdziwego celu w życiu (Dom Wydawniczy PWN, 26 stycznia 2015) filmowiec i pisarz Baptist de Pape zgromadził mądrość największych duchowych myślicieli, pisarzy i naukowców naszych czasów. Podczas wyprawy dookoła świata de Pape przeprowadził wywiady z osiemnastoma współczesnymi ikonami, wśród których znaleźli się: Isabel Allende, Maya Angelou, Michael Beckwith, Paulo Coelho, Deepak Chopra, Joe Dispenza, Linda Francis, Jane Goodall, John Gray, Rollin McCraty, Howard Martin, Ruediger Schache, Marci Shimoff, Dean Shrock, Eckhart Tolle, Neale Donald Walsch, Marianne Williamson, Gary Zukav. Wszyscy oni pomogli mu w stworzeniu fascynującego, poruszającego portretu serca i stali się współtwórcami książki.

Siła serca udowadnia, jak w codziennym życiu możemy przezwyciężać własne ograniczenia, aby odkrywać swoje prawdziwe możliwości. Pokazuje także, że serce jako źródło miłości i mądrości jest znacznie potężniejsze niż umysł. 

Powiązanie umysłu i serca jest pojęciem nie tylko duchowym, lecz także naukowym. Amerykański Instytut HeartMath, czołowy ośrodek badawczy nad sercem i jego oddziaływaniem na nasze życie, wskazał na związek między biciem serca a naszym stanem emocjonalnym. Siła serca zawiera ćwiczenia (mindfulness) i medytacje, które pomogą czytelnikowi w utrzymaniu zdrowego rytmu serca i nauczą go, w jaki sposób pielęgnować intuicję, intencję, wdzięczność i umiejętność przebaczania tak, aby doskonalić wszystkie aspekty naszego życia:

  • Zdrowie: Struktura serca zmienia się zależnie od stanu świadomości. Jeśli żyjesz w strachu, budowa twojego serca jest inna, niż jeśli żyjesz w miłości, współczuciu, życzliwości czy spokoju ducha ? DEEPAK CHOPRA.
  • Miłość i związki: Ostatecznym stanem miłości jest miłość bez powodu, wewnętrzny stan miłości, który nie zależy od osoby, sytuacji czy konkretnego partnera ? MARCI SHIMOFF.
  • Pieniądze i kariera: Kiedy twoje czyny zaczynają coś znaczyć i wnoszą coś ważnego dla świata, wtedy dobrobyt sam do ciebie przypłynie. Pojawi się pod różnymi postaciami, możliwe, że także w formie pieniędzy ? ECKHART TOLLE.

Dzięki poruszającym historiom Mai Angelou o odporności, Isabel Allende o przebaczaniu i wielu innym osobistym, szczerym i inspirującym lekcjom i doświadczeniom, Siła serca nie tylko rozwinie twoją własną świadomość, ale pozwoli ci zrobić coś prawdziwie dobrego dla świata. Wyrażając się słowami autora: Wewnętrzny spokój tworzy również spokój zewnętrzny.

------

O autorze:

Baptist de Pape ? urodzony w Brasschaat w Belgii ? poszukiwacz duchowy, pisarz i filmowiec. Po ukończeniu Wydziału Prawa na Uniwersytecie w Tilburgu w Holandii, podróżował po świecie i robił wywiady z najwspanialszymi nauczycielami do filmu i książki Siła serca.

-----

Polub fanpage Siła serca ? https://www.facebook.com/SilaSercaPWN


dostarczył infoWire.pl
Źródło Wydawnictwo Naukowe PWN. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy