Informacje

Amica Wronki S.A. z Oscarem Wzornictwa

Amica Wronki S.A, jedna z najprężniej rozwijających się firm Wielkopolski oraz jedna z największych i najbardziej uznanych firm w Polsce, została wyróżniona nagrodą Red Dot w kategorii Product Design 2015. Nagrodzona seria produktów (okap, piekarnik i płyta) z linii Amica IN konkurowała z niemal 5000 zgłoszonych produktów z 56 krajów. To już trzeci ?Oscar Wzornictwa? na koncie polskiego producenta AGD.

Red Dot, nazywane ?Oscarami Designu?, to najbardziej prestiżowe nagrody w świecie wzornictwa, przyznawane przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen najlepszym markom i produktom na świecie. 

Bardzo cieszy nas, że seria produktów z naszej nowej linii Amica IN otrzymała najwyższe wyróżnienie w świecie wzornictwa z powodzeniem konkurując z najlepszymi z całego świata - mówi Krzysztof Rutkowski, Marketing Manager odpowiedzialny za markę Amica. Nagroda Red Dot w kategorii Product Design 2015 potwierdza naszą wiodącą pozycję na rynku AGD oraz fakt, że produkty z nowej linii Amica IN są doskonałym wyborem dla świadomych i wymagających klientów.

Polska premiera nowej, ekskluzywnej linii Amica IN będzie miała miejsce w maju bieżącego roku. W linii IN Amica sięgnęła po inteligentne rozwiązania ? wykorzystała możliwości, jakie daje Internet Rzeczy i stworzyła mini ekosystem wzajemnie komunikujących się urządzeń. Linia Amica IN to jednak nie tylko najnowocześniejsza technologia ? to także inspirujący design, nawiązujący do światowych trendów w projektowaniu wnętrz, co potwierdza zdobyta nagroda Red Dot.

Nagrody Red Dot w kategorii Product Design przyznawane są od 1954 roku. Jury, w którego skład wchodzą najbardziej znani projektanci, cenieni profesorowie oraz dziennikarze branżowi z 25 krajów wybierają najlepsze produkty, wyróżniające się innowacyjnością oraz najwyższymi standardami wzorniczymi. Zwycięskie produkty prezentowane są w specjalnym katalogu Red Dot Design Yearbook oraz w Muzeum Red Dot Design w Essen.

Amica Wronki S.A. nieustannie potwierdza swoją pozycję najbardziej rozpoznawalnego brandu AGD w kraju. Firma jest właścicielem fabryki zlokalizowanej we Wronkach, która od września 2014 roku jest rozbudowywana - powstaje nowa hala produkcyjna, dzięki której już w 2016 roku całkowita zdolność produkcyjna zostanie zwiększona do 1 500 000 sztuk kuchni i piekarników rocznie. Poza Oscarem Designu, nowa linia Amica IN otrzymała w tym roku prestiżową nagrodę iF Design Award 2015 w kategorii Produkt/Kuchnia za perfekcyjne wzornictwo. Doceniona została również pozycja Amiki jako eksportera ? firma została laureatem w konkursie Orły Eksportu w województwie wielkopolskim.   


dostarczył infoWire.pl
Źródło Amica Wronki S. A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy